Książka dla bajtla

„Wszędzie i we wszystkim” Sassafras de Bruyn, Pimm van Hest

Pozycja niezwykła, porusza trudny i delikatny temat – temat śmierci. Jak wytłumaczyć dziecku, że odeszła najbliższa osoba? Jak wyjaśnić, co się z nią stało i gdzie teraz jest?

Bohaterką opowieści jest Yolanda, która straciła mamę. Dziewczynka bardzo za nią tęskniąc postanawia ją odnaleźć. Szuka w pokoju młodszego brata, który odnalazł mamę w ukochanej przytulance. Prosi o pomoc tatę, który uświadamia córce, że mama jest w kubku, który skleiła i obrazie, który namalowała. Przyjaciółka mamy pokazuje Yolandzie, że mama jest w wietrze, który ją otacza. Dziadek zaprowadza dziewczynkę do ogrodu pełnego róż, które kiedyś zasadziła mama. W ten sposób Yolanda dochodzi do pięknej w swojej prostocie prawdy.. mama jest wszędzie i we wszystkim!

Poetycka opowieść, która uświadamia, że pamięć o najbliższych nie zatrze się, dopóki o nich pamiętamy i nosimy ich w sercach, zaś cudowne ilustracje są jak dzieła sztuki, które dopełniają całość i czynią z książki jeden z najlepszych wydanych w Polsce picturebooków.

UWAGA! To cenna pozycja, z którą – by zrozumieć – dziecko nie powinno zostawać samo.