PROFILAKTYKA MUZYCZNA

Korzystając z czasu wolnego wzmocnij swoje ciało po całym roku siedzenia w domu i wpatrywania się w ekran komputera.

ĆWICZENIE ODBLOKOWUJĄCE NAPIĘCIA I ZAPOBIEGAJĄCE BÓLOM KARKU, SZYI I GŁOWY:

Siedząc lub stojąc zrób miękkie krążenie barkami: 6 razy do przodu i 6 razy do tyłu. Następnie wolno spróbuj wykonać krążenia głową w lewą i prawą stronę (po 3 razy). Jeżeli słyszysz „trzaski” w szyi to znak, że powinieneś często wykonywać to ćwiczenie. Nie zapomnij o oddychaniu – zsynchronizuj je z ruchem barków i głowy.

ĆWICZENIE ODDECHOWE UCZYNNIAJĄCE CAŁĄ POWIERZCHNIĘ PŁUC:

Rzadko kiedy myślimy o tym jak oddychamy. Zbalansowany  oddech wykorzystuje podstawowe mięśnie oddechowe. Z jednakową efektywnością pompuje powietrze do obydwu płuc. Pozwala na funkcjonalną stabilizację tułowia poprzez optymalnie pracującą przeponę oraz na funkcjonalne ruchy klatki piersiowej. Wykonaj najprostsze ćwiczenie oddechowe:

  • Zatkaj palcem jeden otwór nosowy. Drugim spokojnie i głęboko nabierz powietrze
    z jednoczesnym uniesieniem głowy do góry. Wyprostowane plecy pozwolą na rozszerzenie przestrzeni międzyżebrowych, co pozwoli Ci lepiej dotlenić Twoje płuca. Wydech wykonaj również przez ten sam otwór z jednoczesnym opuszczeniem głowy na klatkę piersiową.
    Teraz powtórz – zmieniając uciskane skrzydełko Twojego nosa.

ĆWICZENIE USUWAJĄCE ZMĘCZENIE WZROKU:

Czyste dłonie potrzyj kilkanaście razy o siebie. Po uzyskaniu ciepła połóż lewą dłoń na czole,
a prawą w okolice potylicy. Delikatnie – przy zamkniętych oczach przesuń lewą dłoń na oczy. Odsuń nieco dłonie od głowy. Oddychaj spokojnie, w swoim rytmie i pozostań w ciepłym układzie własnych dłoni.

W KOLEJNYM ODCINKU POLECĘ CI INNE PROPOZYCJE DLA ZMĘCZONYCH OCZU.

WAKACJE TO CZAS ŁADOWANIA AKUMULATORÓW. ZNAJDŹ CZAS BY ZADBAĆ O SIEBIE😊