Profilaktyka muzyczna

Zaczynają się ferie!!! Te wolne dni możesz wykorzystać na robienie rzeczy, które odkładasz na potem.  

Poniższa lista to propozycje, które moim zdaniem niosą ze sobą wartość. Niektóre są banalne i proste, inne mniej oczywiste. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Są to sprawdzone sposoby, które efektywnie wypełnią Twój wolny czas.

CZYTANIE KSIĄŻEK 😊
Nie ma lepszej czynności, która pozwoli Ci połączyć relaks z poznaniem. Czytając możesz uciec w świat, który kreuje autor. To pozwoli Ci zredukować stres, rozwinąć wyobraźnię, poprawić pamięć i koncentrację. Wzbogacisz też swoje słownictwo, co jest niebagatelne przy sporządzaniu prac pisemnych.

SŁUCHANIE AUDIOBOOKÓW 😊
Nie każdy lubi fizycznie czytać książki. Niektórym szybko męczą się oczy lub najzwyczajniej w świecie wolą słuchać. Warto rozejrzeć się za audiobookami i poszerzać swoje horyzonty poprzez zmysł słuchu.

PORZĄDEK W ZDJĘCIACH 😊
W dobie aparatów cyfrowych robimy wiele zdjęć, a z jednego wyjazdu potrafimy przywieźć ich nawet kilka tysięcy. Ferie doskonały czas na porządki w folderach ze zdjęciami
i dogłębną selekcję. Może warto pomyśleć o wydrukowaniu kilku najciekawszych kadrów
i umieścić je np. na lodówce, by przypominały uchwycone piękne chwile?

PODSZKOL SIĘ Z FOTOGRAFII SMARTFONEM 😊
Nie potrzebujesz super sprzętu fotograficznego, by ogarnąć podstawy. Wystarczy smartfoni trochę kreatywności. Lepsze zdjęcia będziesz mógł umieścić np. na Twoim prywatnym Facebooku i pochwalić się wśród znajomych zdobytymi umiejętnościami.

PLANOWANIE KOLEJNEJ PODRÓŻY 😊
Kreowanie planu kolejnej podróży stanowi doskonały motywator do działania. Poszukaj
u „Wujka Googla”. Bez problemu znajdziesz informacje o atrakcjach turystycznych
w miejscach, które chciałbyś kiedyś odwiedzić. Te plany pomogą Ci dotrwać do wakacji.

ODŚWIEŻ STARE KONTAKTY 😊
Napisz do znajomych: “Cześć, co słychać?”. Warto „odkopać” kontakty, na które nie masz czasu w ciągu roku nauki. Może będziesz kontynuować te rozmowy, gdy wrócisz do szkoły?

NAWIĄŻ RELACJE Z KOLEGAMI W REALU 😊
Może pójdziecie razem do kina? na spacer? ….? Każda okazja jest dobra, by po okresie izolacji móc ze sobą porozmawiać i razem spędzić czas.

ZADBAJ O KONDYCJĘ 😊
Ćwicz i nabieraj sprawności. To bardzo wskazane w obecnym czasie, kiedy powinniśmy dbać o nasze zdrowie. W Internecie znajdziesz całą masę darmowych treningów. Możesz biegać.
Ludzie zawsze mówią, że nie mają na to czasu. Nadarzyła się właśnie okazja. Wystarczy znaleźć najbliższy las, polanę czy park i ruszyć. Załóż stare adidasy. Nie szukaj wymówek, tylko wyjdź z domu i zacznij biec. Możesz zacząć od marszu w szybkim tempie… popływać… Przecież wiesz – „ruch to zdrowie”.

ROZWIJAJ SWOJE HOBBY 😊
Ciągle brakuje Ci czasu? Tym razem masz go wystarczająco dużo. Zrób to, co kochasz.
Poświęć czas wolny temu co Cię interesuje.
Bez hobby, życie każdego człowieka byłoby niezwykle nudne. Może odkryjesz nowe obszary, atrakcyjne czynności, które pozwolą Ci rozwijać się i wypełniać czas, nawet wtedy, gdy wrócisz do codziennych obowiązków?
No i koniecznie pochwal się swoim znajomym swoim hobby.

POSZUKAJ INSPIRUJĄCEGO KANAŁU NA YOUTUBE 😊
Znajdź Twórców na YouTube, którzy robią filmy o tym, co Cię interesuje/inspiruje.
Może będą to podróże, może jazda na rowerze czy konno. Warto podglądać jak robią coś inni i inspirować się.

WYBIERZ PROPOZYCJĘ NAJLEPSZĄ DLA SIEBIE.
WAŻNE BYŚ FERII NIE SPĘDZIŁ TYLKO PRZED KOMPUTEREM CZY
Z TELEFONEM W RĘCE
😊