Profilaktyka Muzyczna

W dalszym ciągu sytuacja epidemiczna jest trudna. Jakąś perspektywę wyjścia z niej dadzą w ciągu najbliższych tygodni szczepienia. Czekając na poluzowanie obostrzeń musimy nadal troszczyć się o siebie.

Przed nami wolny weekend majowy. Prognoza pogody nie jest zbyt optymistyczna. Zawsze jednak wolny od pracy  i zajęć szkolnych czas można wykorzystać na „zresetowanie” ciała i umysłu. Oto propozycje spędzenia majowego weekendu:

  • WSPÓLNY SPACER – nawet pod parasolem da Wam okazję do pobycia razem. Dla zmęczonych wpatrywaniem się w ekrany komputerów i telefonów oczu dobrze zrobi podziwianie budzącej się do życia przyrody. Patrz na kolory kwitnących drzew                i krzewów. Podziwiaj zieleń trawy, pierwsze kwiaty. Zobacz z bliska ich kształty…  Może powąchasz ich zapachy? Posłuchaj dźwięków przyrody: śpiewu ptaków, szmeru wiatru… Spacerując powoli oddychaj wolno. Delektuj się świeżym powietrzem. Takie spotkanie z przyrodą pozwoli Ci oderwać się od szarości dnia codziennego. Poczujesz przypływ sił witalnych.
  • MOŻE POBIEGASZ OD ŁAWKI DO ŁAWKI? Nie ma to być sprint. Lekki trucht, podczas którego będziesz unosił wysoko kolana i wymachiwał rękami poprawi Twoje krążenie. Pozwoli rozruszać mięśnie. Po tym biegu koniecznie zrób ćwiczenie oddechowe: głęboki wdech nosem i wolny, długi wydech ustami i nosem. Twoje płuca będą Ci wdzięczne za zaopiekowanie się nimi. Właściwe dotlenienie organizmu poprawi Twoje dalsze funkcjonowanie – lepiej będziesz się skupiał, zwiększy się poziom Twojej energii, łatwiej pokonasz prozę codzienności.
  • WYPAD DO LASU – też może być dobrym pomysłem na oderwanie się od szarości blokowisk. Tutaj będziesz mógł pooddychać powietrzem wypełnionym olejkami eterycznymi. Bezcenne dla płuc Twojego dziecka i Twoich! Może spacerując w ciszy zobaczycie jakieś leśne zwierzę, usłyszycie stukanie dzięcioła? Może zobaczycie tropy zwierząt i spróbujecie zgadnąć do kogo należą. W lecie można zbierać szyszki, mech, ciekawe patyki czy kamienie. Kiedy je zabierzecie do domu możecie wykonać wspólnie ciekawe prace plastyczne, które ozdobią Wasze mieszkanie.

Dzisiejsze propozycje to swoista forma relaksu – w ciszy, w deszczu, promieniach słońca, wśród wiosennej przyrody. Aromatoterapia – bezcenna dla płuc. Oderwanie się od hałasu    i zgiełku codzienności i hałasu  – ważne dla Twojego dalszego codziennego funkcjonowania.

SPRÓBUJ ZNALEŹĆ CZAS BY PRZEZ CHWILĘ ZADBAĆ O SIEBIE😊