Szanowny Rodzicu! Drogi nauczycielu!

Używanie mediów cyfrowych  niesie ze sobą wiele zalet. Ułatwia realizowanie zadań związanych
z pracą czy nauką, urozmaica formy komunikacji z bliskimi i przyjaciółmi. Pozwala poszerzać  zakres wiedzy o świecie. Stanowi jedną z form spędzania wolnego czasu. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do telefonu, komputera  czy Internetu.

Problem pojawia się, gdy dochodzi do ich nadmiernego używania, do utraty kontroli nad korzystaniem z komputera czy telefonu. Już wcześniej dzieci i młodzież spędzały dużą ilość czasu korzystając z mediów cyfrowych. Okres pandemii i ich izolacja  od zewnętrznego świata wpłynął na jego nasilenie.

Sytuacja epidemiczna spowodowała konieczność wprowadzenia nauki zdalnej. Jest to rozwiązanie konieczne. Jednocześnie wymaga od dzieci i młodzieży przebywania przed ekranem w dawce, która nie wpływa korzystnie na ich zdrowie i rozwój.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami opracowanymi przez pracowników poradni, które pomogą Wam prawidłowo rozpoznać niepokojące symptomy związane
z nadużywaniem technologii cyfrowych. Wyjaśnią Państwu przyczyny  problemu związanego
z częstym kontaktem nastolatka z ekranem  komputera czy telefonu. Jednocześnie „krok po kroku” wskażą, jak w konstruktywny sposób pomóc swojemu nastolatkowi rozwiązać problem nadmiernego korzystania z Internetu i smartfonu.

DLA RODZICÓW – KOMPUTER

DLA RODZICÓW – TELEFON II