Miejski Tydzień Przeciwko Przemocy

Miasto Świętochłowice na swoim profilu na Facebooku publikuje:

Miejski Tydzień Przeciwko Przemocy – Świętochłowice 2021 jest doskonałą okazją do mówienia wprost o różnych formach przemocy.

Według danych statystycznych samookaleczenia odnotowane w ciągu ostatnich dwudziestu lat są coraz częstszym zjawiskiem wśród dzieci i młodzieży. W Polsce zjawisko to kształtuje się na poziomie 4,8% – 13,7% wśród badanej młodzieży. Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży znajdują się na drugim, zaraz po wypadkach, miejscu, jeśli chodzi o przyczynę zgonu. W zeszłym roku na swoje życie skutecznie targnęło się 107 dzieci, a przeżyły próbę 843 dzieci.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat statystyk dotyczących samouszkodzenia i myśli samobójczych u dzieci i młodzieży, zapraszamy do lektury artykułu dostępnego na stronie: https://swietochlowice.pl/…/tragiczny-problem-dzieci-i…/https://swietochlowice.pl/…/tragiczny-problem-dzieci-i…/

Już jutro od godz. 10.30 do godz. 14.30 w Centrum Kultury Śląskiej odbędzie się konferencja „Bez przemocy, bez używek”. Serdecznie zapraszamy!