PROFILAKTYKA MUZYCZNA

Trwają wakacje – czas wolny od obowiązkowych zajęć. Delektuj się pięknem otaczającej Cię przyrody. To ważne po okresie izolacji i całorocznych zmagań. 😊

Kiedy już dojechałeś do miejsca Twojego wypoczynku zachęcam Cię do podjęcia niewielkiego wysiłku związanego z realizacją proponowanych dziś ćwiczeń. Możesz je wykonać razem z całą Rodziną wszędzie – niezależnie od tego, gdzie spędzasz swój urlop. Pomogą Ci one odreagować napięcia psychofizyczne gromadzone w ciągu minionego roku.

ĆWICZENIE ODREAGOWUJĄCE – DYNAMICZNE:

1.Głośne klaskanie w dłonie w 3 tempach  

*  15 szybkich klaśnięć,

*   10 marszowych klaśnięć, 

*   10 wolnych klaśnięć.

Teraz wykonaj 3 spokojne, głębokie oddechy przez nos. Usta zamknięte.

2. Tego lata pogoda jest dynamiczna – upały przeplatają się z burzami. Razem z całą rodziną możecie uruchomić wyobraźnię i ekspresję ruchową podczas wyczekiwania na kwaterze na powrót słonecznej aury. Klaskaniem, tupaniem, mruczeniem, uderzaniem o podłogę, itp. naśladujcie burzę – szum padającego deszczu, grzmoty. Ta twórcza zabawa poprawi Wasze samopoczucie i uruchomi pozytywne emocje – w końcu na urlopie niekoniecznie chcemy mieć burzową pogodę.

 ĆWICZENIE ODREAGOWUJĄCE – CICHE:

Siedząc wygodnie (np. na ławce) zaciskaj symetrycznie pięści i napinaj jednocześnie całe ciało.
Po 1 sekundzie rozluźnij się. Wykonuj to ćwiczenie trzymając ręce w górze, z przodu, z tyłu.
Możesz również wykonać to ćwiczenie leżąc na kocu podczas opalania – wówczas ręce ułóż wzdłuż ciała. Po każdym ćwiczeniu izometrycznym koniecznie wyrównaj oddech – wdychaj wolno czyste powietrze. Wdech nosem – usta zamknięte. Wydech nosem z lekko uchylonymi ustami.

 WAKACJE TO CZAS ŁADOWANIA AKUMULATORÓW. ZNAJDŹ CZAS BY ZADBAĆ O SIEBIE😊