Profilaktyka muzyczna

Proponuję Ci kolejne ćwiczenia dla Twoich oczu. Ich regularne wykonywanie wzmocni ich mięśnie. Łatwiej Ci będzie efektywnie pracować i spędzać czas przed monitorem lub książkami.

BLISKO – DALEKO
Przez chwilę obserwuj jakiś obiekt, znajdujący się blisko – w odległości 30-40 cm (na przykład na biurku). Po chwili przenieś wzrok na obiekt bardziej oddalony, przykładowo drzewo za oknem. Powtórz kilka razy.

WIDZĘ CIEMNOŚĆ
Chwila ciemności to wspaniały relaks dla wzroku. Wystarczy zakryć oczy za dłońmi – tworząc z nich miseczki, tak aby nie dotykać gałek. Łagodnie zakrywaj oczy tak, aby nie docierało do nich żadne światło. Usiądź prosto, rozluźnij się i oddychaj miarowo. Wytrzymaj w ciemności przynajmniej minutę i powtarzaj ćwiczenie, gdy tylko poczujesz zmęc
zenie światłem od komputera.

BARDZO ISTOTNE!

Wykorzystaj kończące się wakacje na zadbanie o swoje ciało i umysł. Jak najwięcej czasu spędzaj na świeżym powietrzu. Otaczaj się zapachami lata, korzystaj ze słońca.
Rób zdjęcia miejsc, które odwiedziłeś, ciekawych okazów przyrody (kamienie, drzewa, rośliny). Zachowaj te uchwycone na fotografiach urlopowe momenty. Możesz zrobić z nich album.
Kiedy powrócisz do codzienności i zajęć – zawodowych i szkolnych – będziesz mógł powracać  do beztroskich chwil. To będzie swoiste wspomaganie Twojej psychiki w czekającej na Ciebie  rzeczywistości.

WAKACJE TO CZAS ŁADOWANIA AKUMULATORÓW. ZNAJDŹ CZAS BY ZADBAĆ O SIEBIE😊