Profilaktyka muzyczna

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju nadal jest trudna. Nadal jesteśmy zobowiązani do przestrzegania reżimu sanitarnego. Wielu z nas w dalszym ciągu pracuje zdalnie. Dzieci również uczą się w ramach lekcji online.

Liczba nowych zakażeń narasta i można przypuszczać, że jeszcze przez co najmniej kilka tygodni
ta sytuacja się utrzyma.

Nim powrócimy do normalności powinniśmy troszczyć się nie tylko o zachowanie dystansu, nosić maseczki i dezynfekować ręce. Zadbajmy też o szeroko rozumiane zdrowie psychofizyczne.

Dziś zaproponuję Ci kolejne ćwiczenia do wykorzystania podczas pracy umysłowej. Dzięki nim usuniesz napięcia mięśni ciała, a Twoje oczy – zmęczone wpatrywaniem się w ekran komputera – będą mogły przez chwilę odpocząć.

Zaczynamy swoistą „GIMNASTYKĘ ŚRÓDLEKCYJNĄ”😊

Wstań na chwilę od komputera. Zrób sobie przerwę – jest ona konieczna dla Twojego ciała. Wykonaj zaproponowane dziś ćwiczenia by poprawić swoje ogólne samopoczucie. Potem łatwiej powrócisz do dalszej pracy i zdalnej nauki. Oto propozycje.

DLA BOLĄCYCH PLECÓW:

  • Stań w pozycji wyjściowej: nogi rozstawione na szerokość barków, kolana w lekkim zgięciu. Teraz niech Twoje ręce szerokim łukiem powędrują do przodu na wysokość szyi. Jednocześnie wykonuj głęboki wdech nosem i zgarb plecy. Następnie opuszczaj ręce w dolny skos, wyprostuj plecy z jednoczesnym ściągnięciem łopatek i wydechem nosem i ustami. Powtórz przynajmniej 5 – 6 razy w wolnym tempie.

DLA BOLĄCYCH OCZU:

  • Czyste dłonie pocieraj kilkanaście razy o siebie. Po uzyskaniu wrażenia ciepła wolno połóż lewą dłoń na czole, a prawą w okolicach potylicy. Zamknij oczy. Delikatnie przesuń lewą dłoń na oczy. Niech ciepło Twoich rąk emanuje na zmęczone oczy i napięte mięśnie szyi.
    Teraz odsuń trochę dłonie od głowy. Oddychaj swobodnie, w swoim tempie i pozostań chwilę w ciepłym układzie własnych rąk. To ćwiczenie rozluźnia mięśnie oczu. Pomaga także odpocząć oczom zmęczonym wskutek wpatrywania się w ekran.

SPRÓBUJ ZNALEŹĆ CZAS BY PRZEZ CHWILĘ ZADBAĆ O SIEBIE😊