Profilaktyka muzyczna

Zbliżają się Święta Wielkanocne…

To czas, kiedy mamy więcej okazji do spotykania się ze sobą, do przebywania w gronie najbliższych. Wspólne prace domowe, przygotowywanie potraw świątecznych, robienie pisanek, mazurków, bab wielkanocnych, ozdabianie domu w świąteczne stroiki niech będzie okazją do rozmów. Wspominajmy dobre chwile z naszego życia, dajmy sobie czas na radowanie się z bycia ze sobą. Niech sytuacja epidemiczna pozostanie na zewnątrz naszych domów. Bądźmy dla siebie wyrozumiali i gotowi do udzielania sobie wsparcia w czasie epidemii.

Może po świątecznym śniadaniu będzie okazja do wybrania się na spacer? Jeśli nie zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia w tym zakresie skorzystajcie ze wspólnej przechadzki. Obserwujcie przyrodę budzącą się do życia – pierwsze kwiaty, bazie, ćwierkające ptaki …
Idąc oddychajcie głęboko … Wystawiajcie twarz i ciało na działanie słońca … Podziwiajcie obłoki płynące po niebie … Cieszcie się razem z bliskim pięknem wiosny!

Kiedy wrócicie do domu możecie dalej spędzać razem czas.
W ubiegłym roku, kiedy zostaliśmy zamknięci w naszych domach opracowałam dla rodziców
 i dzieci modyfikację Mobilnej Rekreacji Muzycznej. Zawiera ona propozycje różnorodnych ćwiczeń (redukujących napięcie psychofizyczne, poprawiających koordynację ruchową, wdrażających do prawidłowego oddychania, uwrażliwiających i relaksujących). Możecie podczas tych kilku dni  wolnych od obowiązków spotkać się ze sobą i muzyką.
Możecie zintegrować się i z dobrą energią wrócić po świętach do epidemicznej codzienności.

Wszystkim chętnym przypominam link do wspomnianej modyfikacji MRM: http://ppp.swietochlowice.pl/wp-content/uploads/2020/04/Mobilna-Rekreacja-Muzyczna-w-dobie-koronawirusa.pdf

ZDROWYCH ŚWIĄT I – POMIMO SYTUACJI – RADOŚCI W SERCU 😊